Дропшипінг та парсинг

Сьогодні дропшипінг є однією з бізнес-моделей, що швидко набирають популярність.

Для реалізації цієї ідеї вам потрібний інтернет-магазин, і ви повинні його заповнити товарами. Ефективно працює все це в тому випадку, коли товарів у вашому магазині справді багато – є з чого вибрати. По суті, найкраще якщо ви станете якимось агрегатором у певній товарній області, який знає де дешевше взяти певний товар і, відповідно, запропонувати конкурентоспроможну ціну своєму покупцю.

Звісно, можна наповнити магазин товарами вручну. Однак, навіть з розрахунку, що у вас йтиме 3-5 хвилин на товар, а враховуючи, що йому потрібно надати не тільки опис, але й картинки (краще галерею картинок), треба прописати категорії, теги, атрибути, встановити ціну, знижку , доступність, варіабельним товаром потрібно надати варіанти зі своїми зображеннями, атрибутами та цінами, бажано також виконати ряд дій щодо SEO та багато інших речей – часто 5 хвилин виявляється навіть недостатньо. Таким чином, для створення середнього обсягу магазину в 10 000 товарів знадобиться близько 3-х місяців напруженої роботи одного співробітника. Насправді ж людина не може працювати в такому режимі весь 8-годинний робочий день, тому, швидше за все, піде півроку.

І справа навіть не в оплаті праці співробітника, справа у втраченому часі, протягом якого ваші конкуренти вже активно освоюють ринок.

Саме в цьому питанні ми можемо допомогти вам. До речі, допоможемо створити сам сайт онлайн-магазину.

Найпростіше викласти характер цієї послуги, описавши її етапи.

Етапи робіт із початкового наповнення магазину товарами.

Підготовка (проектування) структури інтернет-магазину

На цьому етапі визначається, які у вашого торговельного асортименту будуть категорії, теги, атрибути; які атрибути будуть елементами навігації (фільтрації) у магазині, а які носитимуть лише описовий характер товару, чи будуть у вас варіабельні товари, чи планується мультимовність. Слід також визначитися, чи будете ви надалі оновлювати свою базу з тих самих джерел або якимось іншим способом.

Створення бази товарів

На цьому етапі здійснюється парсинг. Потрібно зібрати базу товарів у якомусь форматі, наприклад, у вигляді таблиць Excel. Якщо структура вашого магазину точно відповідає структурі джерела інформації, то це ідеальний випадок. Якщо ні, але ваше джерело одне, то буде трохи складніше – треба буде реалізувати механізм приведення однієї структури до іншої. Якщо джерел багато і у всіх різна структура, то це найскладніший випадок – крім того, що для кожного джерела треба буде робити згаданий механізм приведення, необхідно буде перевіряти, чи існує вже даний товар у вашій базі (з іншого сайту, можливо під іншим назвою). Ця робота кожному за джерела ділиться на частини: створення парсера, тобто. написання програмного коду та його роботу зі збирання інформації з інформаційного ресурсу.

Для формування бази в 10 000 товарів з одного джерела час зазвичай становить 3-6 робочих днів залежно від складності сайту, швидкості його роботи і доступності. Окремий, винятковий за швидкістю збору, випадок — це якщо ваш партнер з дропшиппінгу може надати вам готову базу товарів, вивантаживши її, наприклад, у форматі XML або CSV зі свого інтернет-магазину або бухгалтерської програми. Тоді залишиться лише написати код, який приведе цю базу до вашої структури та завантажити отриманий результат на сайт.

Завантаження підготовленої бази на сайт

Тут здійснюється підготовка шаблону, який застосовуватиметься під час першого завантаження (і наступних оновлень) інформації про товари на ваш сайт, зазвичай з таблиць Excel.

Щоб програмно “залити” товари у ваш інтернет-магазин у кількості, наприклад, згаданих 10 000, може знадобитися від кількох годин до 2-3 днів, залежно від потужності хостингу, на якому розміщено ваш сайт.

Надалі ви також можете замовити у нас підтримку або просто переодично звертатися до нас з питань оновлення баз даних: додавання нових товарів, актуалізації цін чи іншої інформації. Природно, у цьому випадку вартість наших послуг буде набагато нижчою, оскільки парсери та механізми приведення вже написані, хоча можливо і знадобиться деяка коректура коду у зв’язку зі зміною, наприклад, структури сайту-джерела або вашого сайту.

Окреме питання

Наша фірма не є юридичною компанією, і тому подальший текст не можна вважати офіційною юридичною інформацією. Ми міркуватимемо не юридично, а логічно, як і належить програмістам)

Питання це часто виникає в цій сфері і полягає в тому, чи є парсинг сайтів законною дією. Тут треба сказати, що споживання загальнодоступної інформації у принципі завжди саме собою законно. Ви можете записувати телепередачі або радіо, вам ніхто не заважає переписати книгу, ви також можете зберігати веб-сторінки повністю або частинами.

У принципі немає обмежень на те, яким способом особисто ви «споживатимете і засвоюватимете» загальнодоступну інформацію: очима, вухами, пальцями або технічними пристосуваннями, чи будете ви її запам’ятовувати і, якщо так, то як ви це робитимете. Ніхто не забороняє вам аналізувати чи структурувати інформацію за допомогою власного мозку чи, знову ж таки, за допомогою технічних засобів.

Питання законності починається з використання. І тут уже все залежить від самої інформації, які права на неї або пов’язану з нею продукцію встановлені (авторські, торгові, ліцензійні …), чи можна її поширювати як свою або від свого імені, чи можна її продавати без ліцензії чи дозволу правовласника і т.п. .д. Оскільки тут виникає безліч питань у кожній конкретній ситуації, то й у кожному певному випадку краще проконсультуватися у профільного юриста. Від свого імені ми наполегливо рекомендуємо це зробити, щоб уникнути майбутніх неприємностей.

Ми ж пропонуємо зібрати для вас із загальнодоступних джерел заданий обсяг інформації та структурувати її у зручному вам форматі – зробити це швидко та якісно. Наприклад, створити каталог автозапчастин, рибальства чи будівельних матеріалів – будь-якої продукції, інформація про яку вам може знадобитися для початкового заповнення вашого інтернет-магазину.

Деякі сайти ставлять захист від роботів, але зазвичай це робиться не для захисту від перегляду сторінок, що взагалі було б дивно, а для захисту відправлення різних запитів спамового або шкідливого характеру через контактні або інші форми. В принципі, господар сайту, звичайно, може ставити захист і саме на перегляд сайту роботами – це його право. Припустимо, він так хоче зменшити навантаження на сайт. Але якщо робот такий захист оминає, то жодного порушення закону не відбувається. Так само, як і навпаки – людина, яка не пройшла захист, встановлений для робота, теж ніяк не може подати за це до суду. Зрештою той же Google або будь-яка друга пошукова система «ходять» по інтернету, збирають з сайтів інформацію, структурують, індексують, тобто роблять саме цей парсинг і нікого не запитують. Можна, звичайно, «попросити» за допомогою спеціальної інструкції пошукові системи не індексувати сайт, але чи будуть вони слідувати – залежить від них.

Та й у загальному сенсі, роботи (поки щонайменше) не відвідують сайти за своєю ініціативою, вони діють відповідно до заданих людиною алгоритмів та в його інтересах. Тобто кінцевим споживачем контенту не робот, а людина – робот тут лише посередник.

Бажаємо вам удачі в новому бізнесі та реалізації всіх ваших ідей!