Скільки коштує зробити веб-сайт?

Сайт – це абстрактне поняття, також як будинок, машина чи одяг, абстрактне поняття не може мати ціни. Тому починайте розмову з того, що вам треба, і ми зможемо визначитися з початковою вартістю. Односторінкова презентація послуги (лендінг пейдж) – це сайт, і пошукова система Google – теж сайт (хоча до неї термін застосовують рідко, але формально це так). Мабуть, важко уявити іншу предметну область, де розкид цін для конкретних реалізацій усередині однієї області був би настільки широким.

Одразу хочу обмовитися, це буде скоріше загальне філософське бачення питання, аніж технічне обґрунтування формування ціни.

Що повинен знати замовник про ціну:

  1. Будь-який сайт з адмінкою та можливістю самостійного заповнення контентом вартістю від $200 до $5 000 (діапазон нестрогий) – це, як правило, сайт, виконаний на готовому движку (CMS) з шаблонним дизайном та функціоналом, певним можливостями движка. До речі, можливості ці дуже широкі і покривають понад 90 відсотків усіх потреб. Сайт на сучасному движку це добре! Це сучасні, гнучкі, налагоджені та протестовані рішення. Індивідуально, з нуля розроблений сайт зі схожою функціональністю обійдеться в десятки, а то й сотні тисяч доларів, і не факт, що буде краще. Не йдіть на поводу у новоявлених винахідників велосипедів – краще купіть якісний серійний зразок.
  2. Якісний професійний індивідуальний – не шаблонний дизайн (тільки дизайн!) коштує від $1000 – найпростіший. Верхня межа може обчислюватися десятками тисяч доларів. Це творча праця, її вартість також сильно залежить від імені дизайнера або авторитету бренду компанії.
  3. Будьте готові до того, що все коштує відносно недорого, поки укладається в рамки готових рішень – движків, шаблонів, тем, плагінів, модулів. Так як вам ці рамки не відомі, то просто знайте: якщо на якусь “дрібницю” (як вам здається) ціна раптом неймовірно висока, значить на цю “дрібницю” немає готового рішення або розробник про нього не знає. Попросіть його знайти відомі засоби для вирішення подібних завдань. Не наполягайте на своєму баченні, дайте розробнику трохи волі і, можливо, він підбере для вас недорогий інструмент, який вирішує завдання навіть краще, ніж вам це уявлялося.
  4. Середня вартість однієї робочої години середнього веб-розробника (дизайнера або програміста) складає від 10 до 50 доларів. Хорошого – дорожче. Не робіть ілюзій: середня ціна – середній розробник – середній результат. Винятки, звичайно, бувають, але розраховувати на них не варто.
  5. Якщо начебто однаковий сайт в одному місці вам пообіцяли за $100, а в другому за $1000, то, швидше за все, різниця полягає не лише в ціні, а й у якості, ліцензіях, гарантіях і т.д. Намагайтеся це з’ясувати, не ведіться відразу на ціну.
  6. З іншого боку, у «іменитих» компаніях ви платите за бренд. І за репутацію, а репутація – це гарантія якості та зниження ризиків. Тут, як на терезах – просто зважуйте важливість цих факторів для себе особисто.
  7. Іноді має сенс повестися як у автосалоні, тобто. прямо запитати: “Що я можу собі дозволити за суму в N доларів?”. Порядний розробник дасть чесну відповідь, непорядна – вас по-любому обдурить. Як визначити порядного розробника – в іншій статті

Загальна порада: досліджуйте ринок, визначте середню вартість вашого типу замовлення. Орієнтуючись на цифру і, прийнявши її як даність, вивчайте інші сторони передбачуваних виконавців – дрібниці можуть мати значення.

Дуже поширена помилка замовника – знайти дешевого виконавця, витратити N-у суму грошей, отримати незадовільний результат або взагалі недороблену роботу, а потім шукати, хто її доробить або виправить за знову ж таки невелику доплату, адже частина роботи начебто все ж таки зроблена, і ви А вже витратилися.

Відповідь: ніхто з, знову ж таки досвідчених та відповідальних, розробників за це не візьметься! Переробляти (доробляти) сайт – робота практично завжди невдячна та неокупна. Тут я попрошу читача просто повірити на слово, бо пояснення всіх аргументів цього твердження варте окремої великої статті. Одне можу сказати, завжди боляче бачити таку ситуацію і відмовляти, розуміючи, що людина потрапила до замкнутого, до того ж стискуючого, кола невдалих фінансових рішень. Вихід тут важкий, але він один – “підняти руку і …” почати заново.

Наприкінці дозволю собі банальність: у сайтобудуванні, як і в інших областях IT, як, втім, і скрізь, чудес із цінами не буває. Закони ціноутворення однакові у будь-якій галузі.