Перенесення сайту і що з цим пов'язано

Ця стаття є реакцією на досить часто запитання клієнтів: «Чому перенесення/копіювання сайту коштує таких грошей?»

Роботи з перенесення сайту інтуїтивно можуть представлятися чимось подібним до дій, схожих з Copy-Paste і не повинні начебто займати багато праці. Насправді це далеко не так, і такі роботи можуть вимагати не тільки багато часу і знань, але й значного досвіду в їх проведенні.

Перенесення сайту або копіювання його на інший домен включає кілька етапів. Пройдемося по кожному з них.

Оцінка хостингу

Це досить об’ємна тема, тому ми присвятили цьому окремий пост. У рамках цієї статті достатньо буде сказати, що оцінка хостингу на предмет його відповідності сайту, що розміщується, — це окрема частина роботи. Часу вимагає також ознайомлення з веб-інтерфейсом облікового запису хостингу і пропонованими там інструментами для вирішення стандартних завдань, якщо хостинг незнайомий.

Архівування сайту, що переноситься

Для великих сайтів не завжди виходить створити файловий архів та архів бази даних, використовуючи для цього лише адмінку хостингу. Це досить тривалі за часом та ресурсомісткі процедури. Інструменти веб-інтерфейсу хостингу та скрипти, що стоять за ними з серверного боку, зазвичай не розраховані на такі операції, тому подібні процеси або зависають без відповіді, або через певний час завершуються помилкою. У таких випадках використовується робота через SSH підключення, яка потребує деяких знань та навичок. Однак якщо хостинг не пропонує послугу підключення SSH, то простий процес, наприклад, архівування бази даних може перетворитися на досить складне поетапне завдання.

Перенесення файлів на новий хостинг

Тут можуть виникнути варіанти. Зазвичай стандартом при вирішенні цього питання є копіювання файлів безпосередньо з сервера на інший. Звичайно, тут нам знову ж таки необхідна можливість підключення до обох серверів за протоколом SSH. Однак, якщо такої можливості немає, або підключення між серверами з якихось причин не вдається встановити, або підключення нестійке, переносити файли доведеться через локальний комп’ютер, тобто. завантажувати їх до себе з одного сервера, а потім закачувати вже на інший. Великі архіви при цьому, швидше за все, доведеться розбивати на частини, оскільки зазвичай є обмеження на завантаження великих файлів як через веб-інтерфейс, так і за протоколом FTP. Не те, щоб це складно робити, але це часто займає багато часу, і за процесом треба стежити.

Налаштування домену

При перенесенні сайту частину роботи потрібно зробити і з доменом. Тепер, коли користувач інтернету заб’є у своєму браузері адресу вашого домену, запит має бути відправлений до нового місця розташування сайту, тобто. до сервера вашого нового хостинг-провайдера Тут все залежить від того, як ви орендуєте домен. Якщо це було зроблено через хостинг (дуже часто ця послуга йде як подарунок до обраного тарифу), то, швидше за все, доведеться переносити ще й домен, т.к. хостер не вигідно обслуговувати ваш домен, якщо ви не використовуєте його хостинг. Це, до речі, один із прихованих способів утримання клієнтів. Перенесення домену може зайняти від кількох днів до трьох тижнів; це юридична, ніж технічна процедура. Може також знадобитися підтвердження особи та дотримання інших формальностей, які залежать від відповідного законодавства тієї країни, у зоні відповідальності якої знаходиться доменна зона. Якщо ж домен був зареєстрований у акредитованого реєстратора домену, то все набагато простіше: просто заходимо в адмінку управління доменом, прописуємо у відповідні місця (поля) адреси NS серверів нового хостингу і – вуаля – протягом 24 годин ваш сайт буде доступний за новою адресою . Ну, точніше, за попередньою адресою домену, але за новим фізичним розташуванням сайту, і, якщо бути зовсім коректним, туди буде відправлено запит, і сайт там шукатиметься чи очікуватиметься, а чи буде він доступний, залежить вже від того, чи є він там уже фізично на той час, і чи він працює.

Як не дивно, але саме той момент, що домен зареєстрований через хостера може сильно ускладнити і затягнути процес перенесення сайту і вплинути на ціну. Траплялися випадки, коли через складнощі у підтвердженні права на домен доводилося взагалі змінювати, тобто. купувати новий домен, а старий просто кидати. Звичайно, якщо домен розкручений або навіть просто гарний, то робити зовсім не варіант.

Ми завжди рекомендуємо новим клієнтам реєструвати домен окремо у акредитованих реєстраторів та не користуватися пропонованими хостингами «безкоштовними» доменами в подарунок. Так, це зайві 10-12 доларів видатків на рік, але вони сильно полегшать вам життя.

Розгортання сайту на новому місці

Це найвідповідальніша частина роботи. Спочатку треба зробити підготовчі роботи на новому обліковому записі: вибрати версію PHP і встановити необхідні параметри, налаштувати систему кешування, створити директорію сайту, підготувати нову базу даних для імпорту даних, прикріпити сертифікат SSL до домену, за необхідності внести зміни до DNS запису. Окремо здійснюється настроювання пошти домену та створення поштових акаунтів і, як правило, це окремо оплачувана послуга.

Ну і нарешті треба розархівувати файли в потрібну директорію та імпортувати файл дампа бази даних у щойно створену порожню базу. Залишилося налаштувати конфігураційний файл (файли) для роботи сайту з новою базою, змінити паролі, можливо також потрібно внести коректури в конфігураційний файл інтернет-сервера htaccess.

Я усвідомлюю, що останні два абзаци мало що говорять непосвяченій людині, але основне завдання цієї статті – просто окреслити обсяг робіт і кількість розв’язуваних завдань.

У конкретних випадках можливі ще якісь додаткові роботи, але це все, і, як бачите роботи при переносі/копіюванні сайту треба зробити чимало. Наші ціни на виконання цієї послуги ми вважаємо досить оптимальними. Звертайтесь 🙂

P.S. Ця послуга цілком може бути сплачена 100% за фактом виконання. Клієнт бачить результат, а після оплати ми лише віддаємо створені нами у процесі роботи нові паролі та доступи. Такий підхід гарантує клієнту факт якісного виконання робіт, а нам факт оплати.